
Xlim Go 2 Vape Pod Bundle Starter Kit By Oxva
The Xlim Go 2 is long-due upgrade of the previous Xlim Go, with an upgraded battery, a durable body, and a fast charging battery. The Xlim Go was one of the best budget-friendly, refillable vape kits on the market, so Oxva has decided it's time to release an even better version. The Xlim Go 2 is compatible with the Oxva Xlim V3 replacement pod, one of the best rated replacement pods available on the market. The huge 1500mAh battery doesn't create a bulky vape in this case, the Xlim Go 2 is a small, pocket-friendly device unlike many of its competitors. There's no screen to faff around with, many upgraded features, it's simple to use making make the Xlim Go 2 a perfect beginner vape kit.
What's included in the bundle?
If you're looking to dip your toes into the world of vaping then look no further than our Xlim Go 2 starter kit that includes 4 completely different e-liquid brands for you to try. Try each brand out while saving money on your vape kit. Here's everything included in the bundle:
- 1 x Xlim Go 2 Device
- 1 x Xlim Replacement Pod 0.8ohm
- 1 x Pod Suggestion Card
- 1 x User Manual
- 1 x Bar Juice 5000 Nic Salt 10ml
- 1 x Elfliq by Elf Bar Nic Salt 10ml
- 1 x PIXL Nic Salt 10ml
- 1 x Elux Nic Salt 10ml

Stand Out Features:
- 1500mAh Big Battery
- Extremely Affordable
- Airflow Control
- Fast Charging
- Aesthetic Colours
- 30W Small Pod Kit
The Colours:
Keeping up with Oxva fashion, there are 8 fantastic colours to choose from. All of the Xlim Go 2 device are made with a mixture of IML (no chance of the device peeling) and BPA-free PCTG. Enjoy simplistic designs including carbon, metal, and ripple.

Xlim Go 2 by Oxva Specs:
| Battery Type | Internal 1500mAh Battery |
| Dimensions | 117.4mm x 25.4mm x 15mm |
| Coil Resistance | 0.4, 0.6, 0.8, 1.2ohm Pods Available |
| E-liquid Capacity | 2ml |
| Screen Type | No Screen (RGB Starry Light In The Centre) |
| Inhale Activated | Yes, Inhale Activation Only |
| Fill Type | Side Bung Fill |
| Pod Connection Type | Magnetic Collection |
| Charge Connector Type | USB Type-C (not included) |
| Compatible With | Xlim V3 Replacement Pods by Oxva |
Original: $25.84
-65%$25.84
$9.04Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Xlim Go 2 is long-due upgrade of the previous Xlim Go, with an upgraded battery, a durable body, and a fast charging battery. The Xlim Go was one of the best budget-friendly, refillable vape kits on the market, so Oxva has decided it's time to release an even better version. The Xlim Go 2 is compatible with the Oxva Xlim V3 replacement pod, one of the best rated replacement pods available on the market. The huge 1500mAh battery doesn't create a bulky vape in this case, the Xlim Go 2 is a small, pocket-friendly device unlike many of its competitors. There's no screen to faff around with, many upgraded features, it's simple to use making make the Xlim Go 2 a perfect beginner vape kit.
What's included in the bundle?
If you're looking to dip your toes into the world of vaping then look no further than our Xlim Go 2 starter kit that includes 4 completely different e-liquid brands for you to try. Try each brand out while saving money on your vape kit. Here's everything included in the bundle:
- 1 x Xlim Go 2 Device
- 1 x Xlim Replacement Pod 0.8ohm
- 1 x Pod Suggestion Card
- 1 x User Manual
- 1 x Bar Juice 5000 Nic Salt 10ml
- 1 x Elfliq by Elf Bar Nic Salt 10ml
- 1 x PIXL Nic Salt 10ml
- 1 x Elux Nic Salt 10ml

Stand Out Features:
- 1500mAh Big Battery
- Extremely Affordable
- Airflow Control
- Fast Charging
- Aesthetic Colours
- 30W Small Pod Kit
The Colours:
Keeping up with Oxva fashion, there are 8 fantastic colours to choose from. All of the Xlim Go 2 device are made with a mixture of IML (no chance of the device peeling) and BPA-free PCTG. Enjoy simplistic designs including carbon, metal, and ripple.

Xlim Go 2 by Oxva Specs:
| Battery Type | Internal 1500mAh Battery |
| Dimensions | 117.4mm x 25.4mm x 15mm |
| Coil Resistance | 0.4, 0.6, 0.8, 1.2ohm Pods Available |
| E-liquid Capacity | 2ml |
| Screen Type | No Screen (RGB Starry Light In The Centre) |
| Inhale Activated | Yes, Inhale Activation Only |
| Fill Type | Side Bung Fill |
| Pod Connection Type | Magnetic Collection |
| Charge Connector Type | USB Type-C (not included) |
| Compatible With | Xlim V3 Replacement Pods by Oxva |


















